Іван Марущак: «Крок за кроком робитимемо успішну команду, яка достойно представлятиме Тернопільщину»

22.07.2016 | переглядів: 572

Іван Марущак: «Крок за кроком робитимемо успішну команду, яка достойно представлятиме Тернопільщину»

21 липня у ГРК «Алігатор» відбулася прес-конференція присвячена старту ФК «Тернопіль» у чемпіонаті України серед команд першої ліги сезону-2016/17. У ході відвертої розмови головний тренер ФК «Тернопіль» Іван Марущак відповів на численні запитання журналістів.

Заклали хороший фундамент

У літнє міжсезоння ФК «Тернопіль» провів три навчально-тренувальних збори.

– Перший, так званий втягувальний збір, відбувся у Тернополі, другий – виїзний і надзвичайно плідний – у Заліщицькому районі на базі одного з місцевих відпочинкових комплексів. А останній етап підготовки знову пройшов у Тернополі. Вважаю, збори були якісними, футболісти заклали хороший фундамент, а це обов’язково має дати результат в офіційних матчах, – впевнений Іван Марущак.

Ставка на вихованців місцевого футболу

За літнє міжсезоння сталися змінити в кадрах, але ставка, як і у попередні роки, робитиметься на місцевих вихованців.

– Філософія клубу не змінилася – ми й далі ставку робитимемо на вихованці місцевого регіону! – зазначає Іван Петрович. – Нашим завданням було повернути до ФК «Тернопіль» гравців, які мають тернопільське коріння. З більшістю із них вдалося переговорити. Можу сказати, що багато вихованців місцевого футболу з числа тих, яких ми хотіли бачити в команді, погодилися грати за наш клуб. Найперше хотів би сказати про Ігоря Вонса. У нього були свої плани продовження кар’єри, але я дуже хотів бачити у своїй команді цього досвідченого футболіста. Тішуся з того, що Вонс став частинкою структури під назвою ФК «Тернопіль». Я бачу його мозковим центром середини поля оновленої тернопільської команди.  

Також футбольний колектив поповнили вихованці тернопільського футболу Ярослав Солонинко, Тарас Червонецький, котрі, як зауважив наставник, вписуються в нову концепцію команди, відзначивши їх як креативних гравців із хорошими швидкісними даними та якісною роботою з м’ячем. Додамо, що з клубом підписав контракт також захисник, уродженець Борщівщини Ігор Наконечний.

Окрім уже зрілих футболістів із Тернопільщини, тренерський штаб відслідковував і місцевих самородків.

– Буваю на багатьох матчах чемпіонату області, переглядаю дитячо-юнацькі турніри і можу сказати, що в нас є багато талановитих дітей, але з ними треба серйозно працювати на місцях. Одразу «кинувши» їх у першу лігу, ми можемо загубити дітей. Найкращі з місцевих виступатимуть у студентській лізі, за всіма слідкуватимемо і поступово будемо запрошувати до ФК «Тернопіль». Водночас я хочу, щоб з нового сезону ми вийшли на другий рівень. Чомусь нас звикли називати студентами, я ж би хотів, щоб ми гідно представляли не студентський рівень Тернопільщини, а Тернопіль і область загалом, – заявив головний тренер ФК "Тернопіль".

А тим часом, поки молодь підросте та мужніє, склад ФК «Тернопіль» поповнили ряд футболісти з інших регіонів.

– Хотів би відзначити воротарську позицію. Після того, як з команди пішов Сергій Чернобай, я шукав досвідченого воротаря, адже добре знаю, що команда на 15-20 відсотків упевненіше грає, коли відчуває надійний тил. Щасливий, що Олександр Чурілов, з яким я раніше працював і який має досвід виступів у Прем’єр-лізі, погодився виступати за ФК «Тернопіль», – відзначив Іван Марущак.

Загалом, за словами тренера, на 85 відсотків команда укомплектована, а до завершення заявкового періоду в ФК «Тернопіль» може з’явиться ще 2-3 футболісти.

– Для мене дуже важливо, щоб для футболіста, тренера чи представника менеджменту трудовий договір був більше, ніж просто підписаний папір. Люди мають жити тернопільським клубом. Нехай той же гравець зіграє один рік за ФК «Тернопіль», але це буде найважливіша команда у його житті, – зауважив наставник.    

«Люди, які принесли користь ФК «Тернопіль», повинні бути в структурі клубу»

Немає у новій заявці ФК «Тернопіль» ветеранів команди – Андрія Кондзьолки, Сергія Атласюка та Андрія Дубчака.

– До Кондзьолки ми віднеслися по-людськи, я запропонував йому бути граючим тренером. Через деякий час він повідомив, що у нього є можливість поїхати до Канади. Перечити йому не став. Щодо Атласюка, то коли стало питання займатися професійним футболом чи працювати вчителем у школі, він вибрав другий варіант. Сергій - професіонал з великої літери і я сподіваюся, що він ще повернеться до ФК «Тернопіль» або як гравець, або на тренерську роботу. Відсутність у команді Атласюка – це велика втрата для мене як тренера команди і всього тернопільського клубу. Дубчак же знаходиться у клубі, він перейшов на адміністративну посаду. Переконаний, ті люди, які принесли користь ФК «Тернопіль», повинні бути в структурі клубу, – зазначив Іван Марущак.

На сьогодні ще не повністю укомплектовано тренерський штаб команди.

– З воротарями працює досвідчений тренер з великою практикою у Прем’єр-лізі Олег Анатолійович Колесов. На місце другого тренера шукаю підходящу кандидатуру. Переглянув рівень тренерського корпусу в межах області і для ФК «Тернопіль» не знайшов фахівця відповідно рівня, тому ця посада поки вакантна, - повідомив коуч.

«Гратимемо у конструктивний футбол, який подобається вболівальникам»

Багатьох цікавить, наскільки міцно стоїть тернопільський клуб у фінансовому плані, адже кількість учасників у першій лізі збільшилась до 18 команд.

– Бюджет ФК «Тернопіль» – середній для клубів першої ліги, який дозволить там упевнено почуватись у чемпіонаті та ставити більш серйозніші завдання, ніж ті, які були минулого сезону. А щодо збільшення команд із 16 до 18-ти, то я не бачу в цьому проблеми. Якщо минулого сезону ФК «Тернопіль» доводилось практично всі виїзні матчі грати на сході, півночі та в центральній частині України, то у майбутньому сезоні, на щастя, західний регіон у першій лізі буде представлено чотирма командами. І витрати на поїздки до Чернівців, Стрия чи Рівного, зважаючи, що виїжджатимемо в день матчу, будуть незначними, – певен тренер.

Також Іван Марущак розповів про завдання, які стоять перед ФК «Тернопіль» у новому сезоні.

– У нас розроблена концепція розвитку клубу на три найближчі сезони. У перший рік планували залишитися в першій лізі. Важко, з певними проблемами та перешкодами, однак цього вдалося досягти. Тепер ставимо собі за ціль зайняти місце, не нижче сьомого. А на наступний рік ставитимемо завдання боротися за путівку до Прем’єр-ліги. Ні мені, ні почесному президенту, ні партнерам клубу по-інакшому працювати не цікаво. Загалом крок за кроком робитимемо успішну команду, яка достойно представлятиме Тернопільщину. Гратимемо у конструктивний футбол, який подобається вболівальникам. Зі своєї сторони обіцяю, що за успіх будемо гризти землю! – заявив наставник.

На завершення Іван Петрович розповів, що чимало сюрпризів чекатиме на тернопільських глядачів.

– Я вірю, що в нас буде свій вболівальник. Ми серйозно працюємо в маркетинговому напрямку. Домовилися з деякими ресторанами, барами та кафе, які транслюватимуть виїзні матчі команди. Це буде один з багатьох кроків, щоб ще більше завоювати любов до я впевнений успішного бренду ФК «Тернопіль», - резюмував головний тренер Іван Марущак.